МЗС РФ попередив співвітчизників про ризики подорожей в Грузію, оскільки влада країни має намір внести в «чорний список» Юрія Лужкова. Причиною стало те, що раніше екс-мер Москви відвідувала Південну Осетію і Абхазію…

За словами відомства, грузинський уряд продовжує здійснювати провокації, які перешкоджають налагодженню відносин з РФ. МЗС вважає, що такі дії не можна пояснити раціонально, оскільки нормалізація грузинсько-російських відносин буде вигідною як для економіки Грузії, так і для її громадян. Відомство зазначило, що у зв’язку з цим настійно рекомендує росіянам, вирушаючи до Грузії, ретельно зважувати пов’язані з поїздкою ризики.

Як говорить МЗС, грузинська влада не наважувалися реально застосувати санкції «Закону про окуповані території» проти Лужкова і заявили про це вже після його від’їзду з Грузії.

Але, за словами відомства, за останні кілька років грузинські власті застосовували аналогічні заходи стосовно громадян РФ – росіян багато разів штрафували і навіть укладали під варту. Нагадаємо, згідно з вищезгаданим законом, в якості покарання людини штрафують на суму до 3 тисяч доларів або позбавляють волі на строк до 4 років.

Раніше місцеві ЗМІ, посилаючись на заяву міністра внутрішніх справ Грузії Шалву Хуцишвілі, розповіли про намір влади країни заборонити в’їзд Юрію Лужкову і внести його в так званий «чорний список».

Телеканал «Руставі 2» повідомив, що Юрій Лужков і його дружина Олена Батуріна нещодавно побували в Грузії. Вони нанесли візит в патріархію і відвідали службу у монастирі селища Канда, яку проводив отець Серафим грузинською та арамейською мовами.

Як минулого тижня заявив Юрій Лужков, наміри влади Грузії включити його в «чорний список» і заборонити в’їзд у державу – не обгрунтовані. Колишній мер Москви додав, що таке рішення не буде сприяти добрим людським відносинам між росіянами і грузинами, а також може погано відбитися на туризмі.

Раніше повідомлялося, що в січні-квітні цього року туристичний потік росіян до Грузії зріс на 24%. У минулому році в Грузії побували більш 6,36 мільйона іноземних гостей, а це на 7,8% більше, ніж у 2015 році. Число росіян, що відвідали Грузію в минулому році, склала понад 1,37 мільйона чоловік, що на 12% більше, ніж у 2015 році.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ