Науковці з Ліверпульського університету з’ясували, що пляжний відпочинок завдає шкоди здоров’ю і навіть може спровокувати передчасну смерть…

Група вчених, очолювана Деном Катбертсоном, досліджувала вплив відпустки тривалістю два тижні на 28 людей з гарним здоров’ям і високим рівнем фізичної активності. Середній вік піддослідних становив 25 років. Під час відпочинку ім надягали спеціальні пристрої, що вимірюють фізичну активність.

У результаті вчені з’ясували, що за час пляжного відпочинку м’язова маса спостережуваних стала менше, а жировий прошарок – більше. Зокрема, збільшилася кількість жиру в області живота. Як говорить доктор Катбертсон, ці зміни можуть спровокувати хронічні хвороби обміну речовин і навіть передчасну смерть.

Як з’ясувалося, харчування взяли участь у дослідження на відпочинку залишалося колишнім. Однак вони зменшили рівень своєї фізичної активності більш ніж на 80%: якщо в звичайний час мандрівники проходили 10 тисяч кроків на день, то під час відпочинку – всього 1,5 тисячі.

Катбертсон зазначає, що результати дослідження говорять про те, що фізична активність дуже важлива. Він стверджує, що люди не повинні тривалий час вести сидячий спосіб життя.

Як стало відомо в березні, 66% росіянок віддають перевагу пляжний відпочинок. Другими за популярністю стали поїздки на дачу, а третіми – екскурсії.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ